Materiał Partnera

Budowa regałów do magazynowania profili PCV i ALU

Budowa regałów do magazynowania profili PCV i ALU

Odpowiednio zaprojektowane i solidnie wykonane regały są niezbędne w każdym magazynie. Co powinniśmy wiedzieć na temat takich regałów, zanim zdecydujemy się na ich zamówienie? Na jakie rozwiązania najlepiej się zdecydować? Jak zbudowane powinny być regały do magazynowania profili PCV i ALU? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Regały do magazynowania profili PCV

Regały przeznaczone do magazynów powinny spełniać kilka istotnych wymogów. Kluczowy jest tutaj nie ciekawy design, ale stabilność, funkcjonalność i solidność. Regały powinny być dostosowane do produktów, które będziemy magazynować – w tym przypadku uniwersalne rozwiązania raczej się nie sprawdzą. Dlatego, kiedy mamy zamiar magazynować profile PCV i ALU, musimy kupić regały przystosowane właśnie do przechowywania tego typu przedmiotów. Takie specjalistyczne regały znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa GK-Product s.c. R. Nowogórski, M Gad. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w regały do segregacji elementów stolarki okiennej oraz gotowych profili okiennych. Regały tego typu powinny być wyłożone specjalną gumową okładziną, która zabezpieczy profile w magazynie.

Jakie regały wybrać?

Wybór regałów do profili PCF i ALU jest bardzo szeroki. Bez trudu znajdziemy rozwiązanie, które idealnie będzie pasować do naszej przestrzeni magazynowej. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są regały magazynowe dwustronne. Mogą one być bardzo duże – nawet 5 metrowe. Takie regały powinny być wyposażone w kółka z hamulcami, które pozwolą sprawnie przesuwać je w przestrzeni magazynu. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w bardzo dużej przestrzeni magazynowej. Takie regały na profile PCV warto jest uzupełnić regałami bez kółek, które na stałe umieścimy w wybranym miejscu.  Stojące przy ścianach regały powinny być jednostronne. Regały do magazynów powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem – dlatego najczęściej pokrywa się je warstwą lakieru proszkowego.

Dodatkowe rozwiązania

Zwykle w magazynach, w których składujemy profile PCV i ALU znajdują się także ramy okienne. Dobrze jest więc dysponować także regałami, które pozwolą wygodnie je segregować. Takie regały są bardzo wygodne i pozwalają nam utrzymać porządek w przestrzeni magazynu. Bardzo ciekawą propozycją jest regał obrotowy do ram i skrzydeł okiennych. Ułatwia on szukanie właściwego rozwiązania i sprawdzi się także w dużym sklepie budowlanym. Kiedy dysponujemy wysoką przestrzenią magazynową, możemy tez zdecydować się na regał dwupoziomowy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy